De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) maakt zich zorgen over de toekomst van het openbaar onderwijs in Nederland. Ook in Breukelen staat het openbaar onderwijs onder druk. Het schoolbestuur van RSG Broklede wil de laatste openbare school voor voortgezet onderwijs in de gemeente omzetten naar een algemeen bijzondere school. De VOO heeft hierover een bezorgde brief gestuurd aan de gemeenteraad van Stichtse Vecht en roept op het openbaar karakter van de school te behouden.
Vanaf maandag 20 april biedt de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) cursussen online aan. Medezeggenschapsraden en overblijfmedewerkers kunnen zo toch gebruik maken van het geplande aanbod.
Drie dagen per week worden er cursussen online aangeboden. De cursussen worden gegeven door ervaren cursusleiders, die ook de fysieke cursussen geven. Elke cursus duurt één tot twee uur. Interactie is een belangrijk onderdeel tijdens de cursussen. Er is gelegenheid om vragen te stellen en casuïstiek te behandelen. Cursussen vinden zowel overdag als in de avonden plaats.
De MR blijft een belangrijke gesprekspartner
“Zeker in deze tijden is het belangrijk dat de medezeggenschapsraad in staat is een kwalitatief hoogwaardige gesprekspartner te zijn van het bevoegd gezag. Om deze reden bieden we elke week trainingen aan die op afstand kunnen worden gevolgd. Nog steeds in kleine groepen, zodat er ook genoeg ruimte blijft voor interactie.” Aldus Marco Frijlink, voorzitter van de Vereniging Openbaar Onderwijs.
Ook online cursussen tijdens de vakantie
Tijdens de meivakantie zal het cursusaanbod doorgaan. Deelnemers hebben zo meer flexibiliteit om zich in te schrijven voor een datum die hen het beste uitkomt, naast de huidige drukke werkzaamheden op dit moment.
Ondersteuning van de helpdesk
Deelnemers hebben na een cursus het recht om vier weken kosteloos gebruik te maken van de helpdesk van de VOO. De helpdesk bestaat uit een team deskundigen op het gebied van medezeggenschap.
Online ondersteuning bij MR-vergadering
Schoolbesturen zullen de komende tijd met de MR gaan overleggen hoe scholen weer worden opgestart. MR-specialisten van de VOO zijn beschikbaar om deze vergaderingen online bij te wonen. Zij kunnen ook helpen met de voorbereiding hiervan. Daarnaast adviseren zij over de rol die de MR heeft bij het maken van ingewikkelde keuzes.
Meer informatie over de cursus MR Start Online
Meer informatie over de cursus MR en Formatieplan Online
Meer informatie over de Online cursussen voor de TSO
Bekijk het gehele cursusaanbod.
Vragen kunt u mailen naar [email protected]
Bram Buskoop
BeleidsadviseurBram werkt sinds 2019 als beleidsadviseur bij de VOO, waar hij zich in het bijzonder bezighoudt met medezeggenschap en de website.
Meer over BramInschrijven voor onze nieuwsbrieven
"*" geeft vereiste velden aan
De VOO heeft twee introductievideo's over medezeggenschap ontwikkeld. Als (G)MR kun je deze video's gebruiken om jouw achterban uit te leggen hoe medezeggenschap werkt. Zet de video met de YouTube-link op jouw (G)MR-pagina op de website van de school. Zo laat je makkelijk en snel zien waarom medezeggenschap belangrijk is!