De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) maakt zich zorgen over de toekomst van het openbaar onderwijs in Nederland. Ook in Breukelen staat het openbaar onderwijs onder druk. Het schoolbestuur van RSG Broklede wil de laatste openbare school voor voortgezet onderwijs in de gemeente omzetten naar een algemeen bijzondere school. De VOO heeft hierover een bezorgde brief gestuurd aan de gemeenteraad van Stichtse Vecht en roept op het openbaar karakter van de school te behouden.
Leone de Voogd versterkt team VOO
Leone de Voogd (31) komt als onderwijsadviseur de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) versterken. Zij richt zich op de thema’s identiteit en kernwaarden van het openbaar onderwijs, burgerschapsvorming, leerlingparticipatie, ouderbetrokkenheid en passend onderwijs.
Leone studeerde (ontwikkelings-)psychologie en politicologie aan de Universiteit Leiden en verrichtte daarna promotieonderzoek aan de Universiteit van Amsterdam (UvA). Daarnaast werkte zij enige tijd als kinder- en jeugdpsycholoog en was ze in haar vrije tijd betrokken bij onderwijsvernieuwingen.
Kansenongelijkheid
In 2016 promoveerde Leone op haar onderzoek naar de preventie van angst en depressie bij middelbare scholieren. Hierna werkte zij als postdoc onderzoeker en docent bij de afdelingen psychologie en sociologie van de UvA. Zij deed o.a. onderzoek naar psychologische mechanismen die een rol spelen bij kansenongelijkheid in het onderwijs, zoals zelfbeeld, motivatie en stereotypering, en hun relatie tot kenmerken van het onderwijsstelsel.
De VOO heeft twee introductievideo's over medezeggenschap ontwikkeld. Als (G)MR kun je deze video's gebruiken om jouw achterban uit te leggen hoe medezeggenschap werkt. Zet de video met de YouTube-link op jouw (G)MR-pagina op de website van de school. Zo laat je makkelijk en snel zien waarom medezeggenschap belangrijk is!