Nieuws

De WEEK VAN OPENBARE SCHOLEN is begonnen (17 t/m 21 maart 2025)!

Gepubliceerd op: maandag 17 maart 2025

In deze week staan de kernwaarden gelijkwaardigheid vrijheid en ontmoeting centraal en laten openbare scholen in heel Nederland zien waar zij voor staan. Op de openbare school is iedereen welkom. Je kunt er jezelf zijn, je eigen stem laten horen en we leren van elkaars verschillen.

Kalender feest- en gedenkdagen 

Alle openbare scholen ontvangen deze week een speciale kalender met feest- en gedenkdagen, om alvast na te denken over een inclusief volgend schooljaar. Aan welke dagen gaat de school extra aandacht besteden? Er zijn heel veel verschillende bijzondere dagen. Die kun je lang niet allemaal in de klas behandelen of vieren. Maar door samen te praten over welke dagen we vieren, kunnen we veel van elkaar leren en zorgen we ervoor dat iedere leerling een stukje van zichzelf mag vieren op de openbare school.

De kalender (ontwikkeld door de VOO (Vereniging Openbaar Onderwijs) en VOS/ABB Vereniging van openbare en algemeen toegankelijke scholen) laat zien welke belangrijke dagen er zijn in Nederland, in de aan Nederland verbonden landen (door de belangrijke gebeurtenissen in de geschiedenis) en voor de grote levensbeschouwingen. Welke dagen vieren de leerlingen thuis? Welke dagen zijn bij veel mensen onbekend, maar misschien daarom juist interessant?

De Week van Openbare Scholen en de kalender zijn initiatieven van Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) en VOS/ABB

Laat een reactie achter

Eddy Habben Jansen

Eddy Habben Jansen

Beleidsadviseur

Eddy werkt sinds 2021 als beleidsadviseur bij de VOO, waar hij zich in het bijzonder bezighoudt met openbaar onderwijs en politieke kwesties.

Meer over Eddy

Inschrijven voor onze nieuwsbrieven

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws en nuttige updates*

De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) maakt zich zorgen over de toekomst van het openbaar onderwijs in Nederland. Ook in Breukelen staat het openbaar onderwijs onder druk. Het schoolbestuur van RSG Broklede wil de laatste openbare school voor voortgezet onderwijs in de gemeente omzetten naar een algemeen bijzondere school. De VOO heeft hierover een bezorgde brief gestuurd aan de gemeenteraad van Stichtse Vecht en roept op het openbaar karakter van de school te behouden.



De VOO heeft twee introductievideo's over medezeggenschap ontwikkeld. Als (G)MR kun je deze video's gebruiken om jouw achterban uit te leggen hoe medezeggenschap werkt. Zet de video met de YouTube-link op jouw (G)MR-pagina op de website van de school. Zo laat je makkelijk en snel zien waarom medezeggenschap belangrijk is!



Kapelstraat 33
1404 HV Bussum