De Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO) maakt zich zorgen over de toekomst van het openbaar onderwijs in Nederland. Ook in Breukelen staat het openbaar onderwijs onder druk. Het schoolbestuur van RSG Broklede wil de laatste openbare school voor voortgezet onderwijs in de gemeente omzetten naar een algemeen bijzondere school. De VOO heeft hierover een bezorgde brief gestuurd aan de gemeenteraad van Stichtse Vecht en roept op het openbaar karakter van de school te behouden.
In een onderzoek naar de grenswaarden voor het eigen vermogen van onderwijsbesturen heeft de inspectie voor het onderwijs geconstateerd dat over 2017 er 134 samenwerkingsverbanden zijn die een eigen vermogen hebben dat boven het gewenste maximale eigen vermogen ligt. Het totale vermogen dat hiermee gemoeid is, bedraagt zo’n € 195 miljoen.
In de komende maanden gaat de inspectie de 10% hoogst scorende besturen aanschrijven om na te gaan wat de oorzaak en de bedoeling is van het eigen vermogen.
De jaarrekening over 2018 van het samenwerkingsverband moet ook worden aangeboden aan de ondersteuningsplanraad (OPR). De inspectie geeft in het onderzoek ook aan dat over de hoogte van de eigen vermogens een gesprek moet worden aangegaan met onder andere de OPR.
Mocht de OPR hierbij ondersteuning nodig hebben dan kunnen de specialisten van de VOO hierbij ondersteunen.
De VOO heeft twee introductievideo's over medezeggenschap ontwikkeld. Als (G)MR kun je deze video's gebruiken om jouw achterban uit te leggen hoe medezeggenschap werkt. Zet de video met de YouTube-link op jouw (G)MR-pagina op de website van de school. Zo laat je makkelijk en snel zien waarom medezeggenschap belangrijk is!