Nieuws

Reactie VOO op wijzigingen WMS

Gepubliceerd op: maandag 31 augustus 2020

De VOO heeft een reactie gestuurd op de voorgenomen wijzigingen van de Wet medezeggenschap op scholen (WMS). Het kabinet is van plan de medezeggenschapsraad (MR) extra bevoegdheden te geven, waar de VOO blij mee is.

Er zijn een viertal wijzigingen van de WMS op komst, een tweetal met betrekking tot financieel beleid van de school. De (G)MR krijgt een instemmingsrecht op de hoofdlijnen van de begroting en de ondersteuningsplanraad (OPR) krijgt een instemmingsrecht op de meerjarigbegroting behorende bij het ondersteuningsplan van het samenwerkingsverband passend onderwijs.

Advies op de groepsgrootte

Naast bovenstaande wetswijziging krijgt de (G)MR in het primair onderwijs een adviesrecht met betrekking tot de vaststelling van de groepsgrootte. Als het aan het kabinet ligt wordt ook het schoolondersteuningsprofiel in de toekomst jaarlijks vastgesteld en onderdeel van de schoolgids, .

De VOO is blij dat het kabinet inzet op meer bevoegdheden voor de democratische vertegenwoordiging van ouders, personeelsleden en (in het vo) leerlingen op school. Wel heeft de VOO een aantal kritische kanttekeningen bij verschillende wijzigingen en ziet het soms liever wijzigingen in een andere vorm.

De reactie van de VOO op de voorgestelde wijzigingen is hier te lezen. Wilt u zelf reageren op de wetswijzigingen? Dat kan hier.

Laat een reactie achter

Inschrijven voor onze nieuwsbrieven

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws en nuttige updates*

In Nederland worden kinderen heel vroeg geselecteerd voor het voortgezet onderwijs. De kansenongelijkheid die hierdoor ontstaat, zal niet beter worden zolang we blijven vasthouden aan de hardnekkige ‘succes-is-een-keuze-mythe’.



Kapelstraat 33
1404 HV Bussum