Ouderraad

Veel scholen in het primair en voortgezet onderwijs kennen een ouderraad. Op deze pagina lees je wat we voor ouderraden kunnen betekenen.

Opzetten en scholen van een ouderraad

Het starten van een ouderraad is een proces waarin veel keuzes moeten worden gemaakt. Wordt het een formele ouderraad met inschrijving bij de KvK? Als vereniging of als stichting? Of wordt het een informele ouderraad zonder KvK-inschrijving? En welke taken horen er bij het bestuur van de ouderraad? Hoe moet de ouderraad met gegevens omgaan en hoe houdt de raad contact met alle ouders. Deze en nog veel meer vragen komen aan bod tijdens het oprichtingsproces.

De VOO helpt graag met het opzetten van een ouderraad. Je kunt onze cursus Ouderraad Start organiseren om ter leren waar een ouderraad rekening mee moet houden. Liever begeleiding op maat? Vraag dan een servicekaart aan.

Lid worden als ouderraad

Jouw ouderraad kan lid worden van de VOO. Met het lidmaatschap kan jouw ouderraad elke schooldag contact opnemen met onze helpdesk. Ook krijgt jouw ouderraad 20% korting op onze cursus Ouderraad Start en op begeleiding.

Eddy Habben Jansen, beleidsadviseur openbaar onderwijs

Eddy Habben Jansen
Beleidsadviseur
Meer over Eddy

Tarieven lidmaatschap

Sector/aantal leerlingenBedrag per jaar
OR PO (0-50 leerlingen)82,50
OR PO (51-100 leerlingen)112
OR PO (101-200 leerlingen)140,50
OR PO (201-300 leerlingen)179,50
OR PO (301-500 leerlingen)209,50
OR PO (501-750 leerlingen)256,50
OR PO (751 of meer leerlingen)302,50
OR VO302,50
Scroll naar boven