Dé uitgebreide basiscursus over de relatie GMR, MR, toezicht, bestuur en schoolleiding!
Over deze cursus
Deze cursus bestaat uit twee bijeenkomsten die samen een uitgebreid beeld geven van governance in een schoolorganisatie: eerst de theorie en de onderlinge verhoudingen, daarna de praktijk in een simulatiespel. Je leert hoe GMR, MR, toezicht, bestuur en schoolleiding zich tot elkaar verhouden en ervaart aan den lijve hoe het is om vanuit een ander gremium naar dezelfde vraagstukken te kijken.
Bijeenkomst 1
Tijdens de eerste cursusbijeenkomst (Governance Start) leer je over governance in een onderwijsorganisatie. We bespreken de relatie tussen GMR, MR, toezicht, bestuur en schoolleiding. Hoe kan elk gremium vanuit zijn eigen rol bijdragen aan goed onderwijs op de scholen? Meer over deze bijeenkomst lees je op deze pagina.
Bijeenkomst 2
Tijdens de tweede cursusbijeenkomst (Governance Simulatiespel) kruip je als deelnemer in de rol van een ander gremium. In het spel bestaat elke groep uit de governance-vijfhoek uit personen die in het dagelijks leven in een andere groep zitten. Je krijgt te maken met een ingewikkelde casus waarbij je vanuit een andere rol actie moet ondernemen. Hoe zou jij keuzes maken als je als MR-lid bestuurder zou zijn of als toezichthouder schoolleider zou zijn? Meer over deze bijeenkomst lees je op deze pagina.
Leerdoelen
Na deze cursus:
- ben je bekend met de rollen en taken van de (G)MR, bestuur, schooldirectie en toezicht;
- weet je hoe de vijfhoek goed kan functioneren;
- weet je hoe het overleg tussen RvT en GMR effectief georganiseerd kan worden;
- heb je kennis gemaakt met de bij governance betrokkenen in jouw organisatie;
- heb je een realistische casus ervaren vanuit de rol van een ander;
- weet je beter hoe de governance-vijfhoek in de praktijk werkt.
Nadere informatie
Deze cursus is geschikt voor leden van (G)MR’s, schoolleiders, bestuurders en leden van de raad van toezicht.
Een groep bestaat uit maximaal 50 deelnemers.
Heb je speciale wensen, zoals een groter aantal deelnemers of een bijzonder programma? Neem dan contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken.
Wij verzorgen de cursus voor jouw organisatie op een door jou gekozen locatie. De locatie moet de mogelijkheid hebben om een digitale presentatie te kunnen tonen. Vraag de cursus onderaan de pagina aan.
Deelnemers kunnen na de cursus 4 weken gratis gebruikmaken van de VOO Helpdesk, waar zij met al hun vragen over onderwijs en medezeggenschap terechtkunnen. De helpdesk is per e-mail en elke schooldag telefonisch bereikbaar tussen 10:00 en 13:00 uur.
Digitaal te ontvangen materialen
Printversie van de presentatie
Eventueel te printen en tijdens de cursus te gebruiken voor het maken van aantekeningen
Evaluaties
Na elke bijeenkomst vragen we deelnemers om een korte evaluatie. Hieronder vind je hun beoordelingen, die automatisch worden bijgewerkt zodra er een nieuwe binnenkomt. Wil je één cursus bekijken? Filter dan op cursusnaam.
Kosten
Kosten voor organisatie op locatie
| Type | Prijs | Voorbereiding |
|---|---|---|
| Leden | € 1.859,20 | € 258,40 |
| Niet-leden | € 2.324,- | € 323,- |
(G)MR's die lid zijn ontvangen 20% korting op de bedragen in deze tabel. De korting wordt automatisch verwerkt. Voorbereiding: kosten voor verdieping van de cursusleider in de situatie van de (G)MR. Reiskosten worden apart berekend: € 0,37 per kilometer, heen en terug gerekend, en € 80,75 per uur reistijd (leden € 64,60). Op de kilometervergoeding geldt geen korting.
Vragen?
Vraag over de planning?
Saida, José en Jetske
Cursusplanners
Aanvragen
Direct hieronder kun je de cursus aanvragen voor jouw organisatie.
